Mgr. Igor Nosál, Ph.D.

Nosal Igor

Ivo Nosál vystudoval obor výchova a vzdělávání dospělých (Mgr.) a získal doktorát v oboru sociologie (Ph.D.) na filozofické fakultě Palackého univerzity v Olomouci.

Věnuje se pomáhající, vzdělávací a výzkumné práci v oblasti náhradní rodinné péče a SPOD. Aktuálně působí terapeut v brněnském Poradenském centru Trialog a rovněž jako vedoucí Centra výzkumu v této nestátní organizaci. Jako lektor vede v současnosti přípravy náhradních rodičů v rámci JMK (Trialog); od roku 2013 rovněž působí také jako lektor příprav náhradních rodičů PRIDE, lektor vzdělávání pěstounů a supervizor organizací.

V letech 2011–2014 působil jako psychoterapeut ve Fondu ohrožených dětí. Do roku 2010 se věnoval akademické práci v oboru sociologie. Působil jako odborný asistent na katedře sociologie FSS Masarykovy univerzity v Brně (1999 –2010) a odborný asistent na katedře společenských věd na Slezské univerzitě (1990–1999). Vedle akademické práce věnoval terapeutické práci s přestávkou již od roku 1994, kdy spoluzakládal Centrum krizové pomoci v Opavě.

Ivo Nosál absolvoval několika dlouhodobých psychoterapeutických a sebezkušenostních výcviků: „Solution Focus“ (komplexní výcvik v psychoterapii zaměřené na řešení v celkovém rozsahu 710 hodin), komplexní výcvik v poradenství zaměřením na řešení v rozsahu 348 hodin, mezinárodní certifikační vzdělávací program v kolaborativním přístupu „možnosti dialogu“ v rozsahu 180 hodin (Narativ Brno pod záštitou Houston Galveston Institute) a dvouletý výcvik v logoterapii a existenciální analýze (výukový a výcvikový program v rozsahu 300 hodin v Institutu pro integrativní psychoterapii a psychologické poradenství v Olomouci).