Dopad užívání návykových látek v těhotenství na novorozence, Plzeň

Seminář s praktickými informacemi a nácvikem facilitačních technik
Začátek úterý, 13 úno 2018 od 9:30
Konec úterý, 13 úno 2018 do 17:00
Místo konání Plzeň, Kaznějovská 1517/51, TOTEM (Mezigenerační a dobrovolnické centrum)
Lektor Alžběta Hlásková
Počet vyučovacích hodin 8
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
Kraj
  • Plzeňský
  • Jihočeský
  • Karlovarský
Cena pro jednotlivce 1.597 Kč
Volná místa 4

Přijďte se seznámit s tím, jaký dopad má užívání legálních i ilegálních drog v těhotenství na dítě, jak se od sebe liší příznaky NAS (novorozeneckého abstinenčního syndromu) a FAS (fetálního alkoholového syndromu), co jsou abstinenční příznaky u novorozence a jak je zmírnit ošetřovatelskými technikami, jaká jsou rizika HIV, HCV a BWR. Budeme se věnovat otázkám spojeným s péčí o dítě závislé matky v PPPD.

Seminář je určen pěstounům, pracovníkům OSPOD i doprovázejícím pracovníkům i široké veřejnosti.

Je horší užívání drog, nebo alkoholu? Kdy abstinenční příznaky odezní? Jaký dopad má kouření v těhotenství na dítě? Může být dítě s FAS nebo NAS v domácím ošetřování, nebo by mělo být hospitalizováno? Jak vypadá dítě, když prožívá abstinenční příznaky? A co to dělá s pečující osobou? Je dětem s abstinenčními příznaky pomoci? Jaká jsou rizika péče o děti se žloutenkou typu C, která je u drogových uživatelů častá? Jaká je šance na to, že matka (uživatelka návykových látek) zahájí péči o dítě?

Lektorkou bude Alžběta Hlásková. Spolupracuje se špičkovými odborníky v této oblasti. Jejich rodina PPPD poskytuje, mají osobní zkušenost s péčí o tyto děti. Alžběta je původním povoláním rehabilitační pracovnice, tak vám může nabídnout různé triky, které péči usnadní.

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: