Jak zvládnout předávání dítěte z PPPD do dětského domova, Moravská Třebová

Jak to může v dětském domově vypadat?
Začátek úterý, 27 úno 2018 od 9:30
Konec úterý, 27 úno 2018 do 17:00
Místo konání Moravská Třebová, J. K. Tyla 570/65, Dětský domov Moravská Třebová
Lektor Alžběta Hlásková
Počet vyučovacích hodin 8
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
Kraj
  • Pardubický
  • Jihomoravský
  • Královéhradecký
  • Olomoucký
Cena pro jednotlivce 1.597 Kč
Volná místa 0

Zveme vás na velmi neobvyklý formát semináře, který je určen především pěstounům PPPD a jejich doprovázejícím pracovníkům.

Dopoledne navštívíme dětský domov, odpoledne následně budeme hledat odpovědi na otázky, které v souvislosti s předáváním dítěte do dětského domova řeší pěstouni. Aby účast dávala smysl, je tentokrát třeba nechat si čas na celý program, nepřicházet později a neodcházet dříve.

Jak může vypadat dětský domov? Jaká je úloha dětských domovů v dnešním systému péče o ohrožené děti? Může vůbec předávání do dětského domova dávat smysl?
Co pěstoun potřebuje k tomu, aby nevnímal předávání dítěte do dětského domova jako selhání sebe sama? Je to selhání systému? Jak s dítětem komunikovat o tom, že je tu možnost přechodu do dětského domova? Co ulehčí přechod do dětského domova dítěti? A co pomůže při předávání dítěte do dětského domova pěstounovi?

V poslední době sílí strach pěstounů PPPD, zda se podaří vyřešit situaci dítěte, které mají v péči. Pro pěstouny PPPD tím vzniká velmi těžké dilema, zda se mají pro dítě stát dlouhodobými pěstouni oni, nebo zda zvládnou předat dítě do dětského domova. Pojďme se bez předsudků podívat, jak dětské domovy dnes doopravdy fungují. Setkání povede Alžběta Hlásková. Řadu let pracovala s manželem s dětmi z dětských domovů, nyní poskytují PPPD, proto má pro toto téma velké porozumění.

Máte-li zájem, abychom vám zajistili oběd, obraťte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

09:30 - 11:00 Představení dětského domova
11:15 - 12:45 Otázky pěstounů na pracovníky dětského domova
12:45 - 13:45 Oběd, program se přesouvá do Centra pro rodinu Sluníčko, Kostelní nám.3, Moravská Třebová
13:45 - 15:15 Reflexe pěstounů z návštěvy dětského domova
15:30 - 17:00 Tipy, jak zvládnout předávání dítěte z PPPD do dětského domova

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: