Posílení výchovných kompetencí pěstouna, Přerov

Vzdělávací seminář
Začátek čtvrtek, 10 kvě 2018 od 9:00
Konec čtvrtek, 10 kvě 2018 do 12:00
Místo konání Přerov, Smetanova 7 zasedací místnost budovy magistrátu (v průjezdu)
Lektor Mgr. Radek Baselides
Počet vyučovacích hodin 4
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
Kraj
  • Olomoucký
  • Zlínský
Cena pro jednotlivce 799 Kč
Volná místa 6

Výchova nám svěřených dětí nese s sebou různá úskalí. Neustále dochází k vzájemným konfliktům, které mají svůj původ v mezigeneračním věkovém rozdílu, v odlišných postojích k životu, ale také v našich nárocích směrem k dětem a ze strany druhé v právech a potřebách našich svěřenců. Neshody vedou často ke konfliktům a znepříjemňují vzájemné soužití na obou stranách. Pro úspěšné vzájemné fungování je potřeba formulovat naše požadavky směrem k dítěti a nastavit jasné hranice, které budou srozumitelné pro naše děti, pomůžou se jim lépe orientovat a budou pro ně bezpečné. Pokusíme se odpovědět na následující otázky:

Umíme dětem nastavit hranice tak, aby nedocházelo k zahanbování dětí a zároveň, abychom jasně stanovili naše požadavky? Jsme připraveni mluvit s dětmi o jejich právech, ale i povinnostech? Jsme ve výchově důslední? Uvědomujeme si rizika výchovy k nedůslednosti? Dokážeme vychovávat sebevědomé a zdravé jedince, citlivé k okolnímu světu?

O těchto a dalších tématech budeme diskutovat s lektorem Radkem Baselidesem. Pokusíme se společně najít řešení ke zlepšení vzájemných vztahů a budeme společně hledat způsoby jak s dětmi komunikovat.

Těšíme se na Vás!

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: