Právní minimum, Sokolov

Vzdělávací seminář
Začátek středa, 21 bře 2018 od 15:00
Konec středa, 21 bře 2018 do 18:00
Místo konání Sokolov, K. H. Máchy 1276, 356 01
Lektor Mgr. Linda Matyšková
Počet vyučovacích hodin 3
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
  • Ostatní
Kraj
  • Karlovarský
  • Plzeňský
Cena pro jednotlivce 599 Kč
Volná místa 0

 Náhradní rodinná výchova, její základní znaky a rozdíly
 Rodičovská odpovědnost, změna jména a příjmení

Máme dvě děti v pěstounské péči Emu a Filipa. Často chodíme do lesa a chtěli bychom je nechat očkovat proti klíšťatům, což není povinné očkování a „naší“ Emě píchnout ouška, už je to parádnice a chce nosit náušnice jako ostatní holky. Filip by rád navštěvoval kroužek víkendového malování. Tatínek Filipa je řezník a z Filipa by měl rád také řezníka, ale Filip rád maluje a chtěl by malování studovat. O prázdninách bychom rádi jeli s dětmi k moři – budou potřebovat pas. A včera Ema přinesla ze školy „Souhlas zákonného zástupce s pobytem dítěte na škole v přírodě“ a já nevím, jestli ho můžu podepsat...?

- S čím pěstouni, poručníci či pečující osoby bojují každý den, kdo rozhoduje o každodenních i speciálních okamžicích dítěte v péči? Vysvětlíme si pojem „RODIČOVSKÁ ODPOVĚDNOST“. Co můžu a musím já jako pěstoun, poručník, pečující osoba, co můžou a musí biologičtí rodiče dítěte?

- Jaký je rozdíl mezi PĚSTOUNEM, PORUČNÍKEM, PEČUJÍCÍ OSOBOU - druhy náhradní rodinné péče – péče jiné osoby než rodiče (osvojení, opatrovnictví, svěření dítěte do péče jiné osoby, pěstounství, poručenství). Jejich výhody, nevýhody, strasti a radosti.
...a určitě se dostane na všechny Vaše dotazy a problémy, které Vás zajímají.

Seminář lektoruje Mgr. Linda Matyšková, která působí v Dobré rodině, o. p. s. jako právnička, lektorka právní problematiky, mediátorka a facilitátorka případových konferencí.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: