Starší dítě v PPPD, Praha

Je to těžší nebo lehčí než pečovat o novorozence?
Začátek úterý, 19 čer 2018 od 9:30
Konec úterý, 19 čer 2018 do 15:00
Místo konání Praha 1, Klimentská 1
Lektor Alžběta Hlásková
Počet vyučovacích hodin 6
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
  • Ostatní
Kraj
  • Hlavní město Praha
  • Středočeský
Cena pro jednotlivce 1.198 Kč
Volná místa 14

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.


Do PPPD jsou svěřovány i starší děti, které už mají nějakou předchozí (zpravidla spíše negativní) zkušenost s navázáním vztahu, většina z nich prošla zanedbáváním, týráním či zneužíváním, zároveň někdy prožívají i ztrátu blízkosti s pečující osobou.

Jak vyhodnotit, jestli pěstoun péči zvládne? Co je úkolem pěstouna PPPD? Jak se na přijetí takového dítěte připravit? A jak připravit svoji rodinu? Co pěstouni nejvíce řeší během péče o starší dítě v PPPD? Jaké jsou možné scénáře vývoje situace dítěte? Jak pracovat s kontakty dítěte s původní rodinou? Jak se liší předávání staršího dítěte od předávání miminka?

Přijďte se podělit o svoje otázky a zkušenosti. Pojďme spolu hledat odpovědi. Lektorkou bude Alžběta Hlásková, která má s PPPD bohaté osobní i profesní zkušenosti.

Seminář je určen nejen pro pěstouny PPPD, ale i pro jejich doprovázející pracovníky, pracovníky OSPOD a další odbornou veřejnost.

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: