Průvodce pěstounskou péčí na přechodnou dobu III. díl, Praha

Předávání dítěte z PPPD a regenerace rodiny z PPPD
Začátek pátek, 22 čer 2018 od 9:30
Konec pátek, 22 čer 2018 do 17:00
Místo konání Praha 1, Klimentská 1
Lektor Alžběta Hlásková
Počet vyučovacích hodin 8
Cílová skupina
Typ akce
 • Seminář s akreditací MPSV
Kraj
 • Hlavní město Praha
 • Vysočina
 • Ústecký
 • Středočeský
 • Plzeňský
 • Pardubický
 • Liberecký
 • Královéhradecký
 • Karlovarský
 • Jihočeský
Cena pro jednotlivce 1.800 Kč
Volná místa 15

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.


Celý Průvodce PPPD je třídílný seminář s akreditací MPSV, na který jsou zváni jak sociální pracovníci, tak pěstouni a jejich doprovázející pracovníci, aby došlo k vyjasnění kompetencí jednotlivých aktérů, potřeb dítěte a potřeb jednotlivých subjektů.

Na konkrétních kazuistikách dětí různého věku si účastníci mohou promyslet, co vše je potřeba z role OSPOD, pěstouna i doprovájícího pracovníka zařídit při přijímání dítěte do péče, v průběhu péče, při předávání dítěte, ale také v době regenerace pěstounské rodiny. Zároveň si mohou vyjasnit, kdo má v jednotlivých fázích jaký úkol (co řeší krajský úřad, OSPOD, doprovázející organizace, soud, pěstouni). 

Každý díl je proložen zážitkovými technikami pro lepší pochopení situací spojených s poskytováním PPPD. Počet účastníků je omezen tak, aby bylo možné využít metodu interaktivního myšlení. Výhodné je, pokud je skupina účastníků složená z pracovníků OSPOD, doprovázejících organizací a pěstounů, příp. dalších odborníků v oblasti NRP. Každý pak může lépe pochopit svoji roli v kontextu ostatních účastníků PPPD.


PŘEHLED JEDNOTLIVÝCH DÍLŮ

Út 29. května 2018: Průvodce PPPD I. - Zařazení do evidence a přijetí dítěte do PPPD. Práva a povinnosti pěstounů, zařazení do evidence, dohoda a výkonu pěstounské péče, pohotovost před přijetím dítěte do péče, dávky pěstounské péče. Přijetí dítěte do péče - co připravit pro dítě (formální správnost, příprava rodiny PPPD), co s sebou do předávajícího subjektu, v předávajícím subjektu, informace o původní rodině, úkoly po přijetí dítěte, klíčové okamžiky pro nastavení IPOD.

Út 5. června 2018: Průvodce PPPD II. - Průběh PPPD a příprava zprostředkování NRP. Péče o děti různého věku v PPPD, kontakt s původní rodinou dítěte, deník dítěte, kniha života, vystavení pasu, pěstounská rodina jako tým, pěstounská rodina a okolí, práce s osobními informacemi o dítěti, jak připravit podklady pro zprostředkování NRP, příprava pěstounů na předávání, příprava přebírající rodiny, příprava dítěte na přechod do přebírající rodiny.

Út 12. června 2018: Průvodce PPPD III. - Předávání dítěte z PPPD a regenerace rodiny z PPPD. Účastníci předávacího procesu, role zúčastněných subjektů, IPOD v procesu předávání, obecné principy předávání, fáze předávacího procesu, jak připravit dítě na přechod, jak připravit pěstounskou rodinu, vyhodnocení průběhu PPPD, regenerace pěstounské rodiny, příprava na přijetí dalšího dítěte.

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: