Minimum pro pěstounskou péči III., Praha

Role a postavení pěstouna v systému SPOD
Začátek pondělí, 23 dub 2018 od 15:30
Konec pondělí, 23 dub 2018 do 18:30
Místo konání Praha 1, Klimentská 1
Lektor PhDr. Mgr. Zuzana Šípová
Počet vyučovacích hodin 4
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
Kraj
  • Hlavní město Praha
  • Středočeský
Cena pro jednotlivce 799 Kč
Volná místa 5

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.


Během třetího setkání Minima pro pěstounskou péči se budeme zabývat postavením pěstouna v celém systému péče o ohrožené děti. Podíváme se na některé zajímavé otázky:

Kdo všechno patří do systému péče o ohrožené děti a jakou kdo má v systému SPOD (sociálně-právní ochrany dětí) roli? S kým a jak má pěstoun spolupracovat? Co je to tzv. IPOD („individuální plán ochrany dítěte“) a jaké úkoly z něj vyplývají pro pěstouna?


Pečovat o dítě v náhradní rodinné péči není často jednoduché. Pěstouni postupně zjišťují, že péče o přijaté dítě se v některých ohledech liší od péče o dítě, které se vám narodí. Informace, které získají pěstouni v přípravách, se liší podle toho, kdo přípravy poskytuje. Navíc pěstouni, kteří jsou s dítětem v příbuzenském nebo jinak blízkém vztahu, přípravami vůbec neprocházejí. Proto jsme připravili Minimum pro pěstounskou péči.

Minimum pro pěstounskou péči nabízí tři setkání, kde se budete moci seznámit s tím, co je při péči o děti v náhradní rodinné péči jinak, proč to tak je, jak na to reagovat a jak některé situace řešit. V menší skupině se budete moci ptát na všechno, co vás bude zajímat.

1. setkání: Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny

2. setkání: Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství

3. setkání: Role a postavení pěstouna v systému SPOD

Náš cíl je společný - lépe porozumět dětem. Těšíme se na vás!

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: