Minimum pro pěstounskou péči I., Praha

Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny
Začátek pondělí, 26 bře 2018 od 15:30
Konec pondělí, 26 bře 2018 do 18:30
Místo konání Praha 1, Klimentská 1
Lektor PhDr. Mgr. Zuzana Šípová
Počet vyučovacích hodin 4
Cílová skupina
Typ akce
  • Seminář
Kraj
  • Hlavní město Praha
  • Středočeský
Cena pro jednotlivce 799 Kč
Volná místa 8

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.


Během prvního setkání Minima pro pěstounskou péči budeme přemýšlet nad příčinami některých specifických projevů chování dětí v náhradní rodinné péči na podkladě nejnovějších výzkumů neurobiologického vývoje mozku.

Co prožily děti, než se dostaly do náhradní rodinné péče? Jak ovlivňuje prožitý stres vývoj mozku dítěte? Jaké jsou specifické projevy chování dětí, které v raném věku zažily opuštění rodičem, zanedbávání péče, týrání či zneužívání?


Pečovat o dítě v náhradní rodinné péči není často jednoduché. Pěstouni postupně zjišťují, že péče o přijaté dítě se v některých ohledech liší od péče o dítě, které se vám narodí. Informace, které získají pěstouni v přípravách, se liší podle toho, kdo přípravy poskytuje. Navíc pěstouni, kteří jsou s dítětem v příbuzenském nebo jinak blízkém vztahu, přípravami vůbec neprocházejí. Proto jsme připravili Minimum pro pěstounskou péči.

Minimum pro pěstounskou péči nabízí tři setkání, kde se budete moci seznámit s tím, co je při péči o děti v náhradní rodinné péči jinak, proč to tak je, jak na to reagovat a jak některé situace řešit. V menší skupině se budete moci ptát na všechno, co vás bude zajímat.

1. setkání: Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny

2. setkání: Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství

3. setkání: Role a postavení pěstouna v systému SPOD

Náš cíl je společný - lépe porozumět dětem. Těšíme se na vás!

Na tuto událost již registrace nepřijímáme.

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: