Minimum pro pěstounskou péči II., Praha

Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství
Začátek úterý, 31 říj 2017 od 15:30
Konec úterý, 31 říj 2017 do 18:30
Místo konání Praha 1, Klimentská 1
Lektor Bc. Kateřina Pařezová
Počet vyučovacích hodin 4
Cílová skupina
  • Dlouhodobí pěstouni
Typ akce
  • Seminář
Kraj
  • Hlavní město Praha
  • Středočeský
Cena pro jednotlivce 800 Kč
Volná místa 5

Potřebujete během semináře zajistit hlídání pro dítě? Dejte nám prosím vědět nejpozději týden před konáním semináře, rádi vám hlídání zajistíme. Požadavek na hlídání zároveň předejte i svému doprovázejícímu pracovníkovi.


Během druhého setkání Minima pro pěstounskou péči se zaměříme na otázky spojené s vývojem citového života dítěte, s jeho schopností navazovat citové vazby s blízkými lidmi. Podíváme se na některé zajímavé otázky:

Jak vzniká citová vazba s blízkými osobami dítěte? Co se stane, když dítě nemá v raném věku s kým citovou vazbu navázat? Jak se cítí dítě v náhradní rodinné péči? Jak o sobě přemýšlí, jak přijímá a zpracovává to, že nemůže vyrůstat se svými původními rodiči? Jak to ovlivňuje chování k těm, kteří o dítě pečují? Jak zvládnout tzv. „dvojnou“ vazbu u příbuzenských pěstounů? Jsem babička či teta? Nebo jsem spíše náhradní rodič?


Pečovat o dítě v náhradní rodinné péči není často jednoduché. Pěstouni postupně zjišťují, že péče o přijaté dítě se v některých ohledech liší od péče o dítě, které se vám narodí. Informace, které získají pěstouni v přípravách, se liší podle toho, kdo přípravy poskytuje. Navíc pěstouni, kteří jsou s dítětem v příbuzenském nebo jinak blízkém vztahu, přípravami vůbec neprocházejí. Proto jsme připravili Minimum pro pěstounskou péči.

Minimum pro pěstounskou péči nabízí tři setkání, kde se budete moci seznámit s tím, co je při péči o děti v náhradní rodinné péči jinak, proč to tak je, jak na to reagovat a jak některé situace řešit. V menší skupině se budete moci ptát na všechno, co vás bude zajímat.

1. setkání: Specifické projevy chování dětí v náhradní rodinné péči a jejich příčiny

2. setkání: Možnosti práce s dítětem, terapeutické pěstounství

3. setkání: Role a postavení pěstouna v systému SPOD

Náš cíl je společný - lépe porozumět dětem. Těšíme se na vás!

Na vaše dotazy rádi odpovíme:
Sdílet tuto událost: